Sarbinowo plaża

Sarbinowo

Sarbinowo - wymarzone miejsce na wypoczynek


Sarbinowo to średniej wielkości wioska, położona nad Morzem Bałtyckim na wybrzeżu słowińskim. Posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, restauracji, smażalni ryb i barów. To, co wyróżnia Sarbinowo na tle nadmorskich miejscowości to nowoczesna i zadbana promenada, biegnąca tuż nad plażą. Pierwotnie w miejscu dzisiejszego deptaka w 1910 r. stał mur oporowy, którego celem była ochrona brzegu morskiego przed niszczącym działaniem wody. Podczas pobytu warto udać się na dłuższy spacer lub wycieczkę rowerową. 

Sarbinowo i okolice - bogactwo atrakcji


Miejscowość ta oferuje nam nie tylko piękną piaszczystą plażę oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, ale również piękne zabytki takie jak np: najstarszy w Sarbinowie efektowny neogotycki Kościół Wniebowzięcia NMP z 1856 r., czy zabytkowa, drewniana chałupa rybacka z 1804 r. Dla turystów lubiących aktywnie spędzać wolny czas, znajdziemy tu szlaki turystyki pieszej czy rowerowej, prowadzące do okolicznych miejscowości takich jak: Gąski, Mielno czy Unieście. W niedalekiej odległości od Sarbinowa miłośnicy dobrej zabawy oraz adrenaliny znajdą Park Linowy Tukan, który jest świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. Oferuje ponad 110 atrakcji na 7 różnych trasach.

Jeśli nocleg to tylko Tu


W ostatnim czasie Sarbinowo rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają  nowe hotele czy pensjonaty i apartamenty, lecz dominują tu jednak domki letniskowe. Atutem Sarbinowa jest to, iż wiele domów oferujących noclegi położonych jest nad samym morzem wzdłuż plaży. Dlatego wypoczywający tu Turyści mogą podziwiać morze z okien swoich pokoi. Tak naprawde każdy chcący wyciszyć się od zgiełku miejskiego szumu znajdzie tu coś dla siebie na stronę sarbinowo.pl .

Czy warto przyjechać do Sarbinowa?
Sarbinowo to idealne miejsce na letni wypoczynek! Czyste, strzeżone plaże, nadmorska promenada, zabytki tj. neogotycki kościół z XIX wieku czy rybacka chałupa z 1804 roku… To tylko niektóre z szeregu atrakcji, jakie czekają na turystów Sarbinowa.
Czy pobyt z dzieckiem w Sarbinowie to dobry pomysł?
Sarbinowo to doskonałe miejsce na letni wypoczynek dla całych rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych urlopowiczów czeka szereg wyjątkowych atrakcji: dmuchane zamki i zjeżdżalnie na plaży, szkoła jazdy konnej, gokarty, latarnia morska w Gąskach, Park Linowy Tukan w Mielnie… Spędź niezapomniane wakacje ze swoim dzieckiem w Sarbinowie!
Co robić w Sarbinowie w czasie niepogody?
Gdy pogoda nie sprzyja wyjściu na plażę warto zwiedzić miejscowe zabytki. Jedną z głównych atrakcji Sarbinowa jest neogotycki kościół z wyjątkowymi witrażami. Warto poznać dawną zabudowę Sarbinowa, dzięki zachowanej, zabytkowej chaty rybackiej z 1804 roku. Dla rodzin z dziećmi w niepogodę proponujemy wypad do Mielna do jednego z dwóch escape room -ów: Czacha lub Monster House.
Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Sarbinowa?
Najbliższa okolica jest równie interesująca, jak samo Sarbinowo. Uprawiaj sporty wodne tj. żeglarstwo czy windsurfing nad Jeziorem Jamno w gminie Mielno. Podziwiaj Morze Bałtyckie i nadmorskie miejscowości ze szczytów latarń morskich w Gąskach czy Kołobrzegu. Wybierz się na spacer po Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie!
© Pensjonat Janosik II
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja